هیپنوتیزم , تله پاتی , تله کینزی , سایکوکینزی , ریکی , چاکرا , پروازجسم , برونفکنی , هومیوپاتی , علوم غریبه و ....

با سلام خدمت تمامی علاقمندان به علوم متافیزیک,اینجانب نهایت تلاش خود را بکار بستم تا حد امکان مطالب ساده و مفید واقع شوند و تمامی مطالب نوشته خود بنده است و هر کس خواست کپی بردارد با ذکر منبع بلامانع است و ضمنا این مطالب فقط جهت آگاهی میباشد

نحوه ی مراقبه ی چاکراها مراقبه ی صبحگاهی(علی موسائی مرند)
نویسنده : علی موسائی - ساعت ۱٠:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸۸/۱٢/۱٠
 

بخش دوم عملکرد چاکراها

مراقبه هایی برای پاکسازی چاکراها

تقریباً هر روز با افکار نگران کننده ای مواجه می شویم ما اغلب با افراد و موقعیت هایی مواجه می شویم که به نوعی در ما احساس ترس و نگرانی ایجاد می کنند در نتیجه ما انرژی ترس را به درون چاکرای مان جذب می کنیم . به همین دلیل فکر خوبی است که هر روز چاکراهایت را پاک کنی . درست همان طور که هر روز صبح صورت مان را می شوییم ، بگذار انرژی وجودت هم از این پاکسازی مداوم بهره مند شود . شفاف سازی چاکراها دو مرحله دارد :

۱-پاکسازی: رها کردن چاکراها از افکار منفی و وابستگی ها و گره های اتری و

۲- تعادل چاکراها: بزرگ کردن چاکراها به طوری که همه ی آنها به یک اندازه باشند .

وقتی افکار نگران کننده ای را که باعث کوچک و جمع شدن چاکراهاست در ذهن می پروریم ، چاکراهایمان کوچک می شوند . وقتی درباره ی موضوع مربوط به هر کدام از چاکراها دچار وسواس فکری شویم به طور نامناسبی بزرگ می شوند برای مثال ، نگرانی در مورد امور مالی باعث کوچک شدن چاکرای ریشه می شود وسواس فکری و افکار نگران کننده در مورد به دست آوردن پول هم باعث بزرگ شدن نامتناسب این چاکرا خواهد شد .

بقیه مطلب در ادامه مطلب


چاکرای بزرگ به خودی خود اشکالی ندارد درواقع نشانه ی سلامت است . اما باید اندازه ی همه چاکراها را با هم متناسب نگه داریم تا جریان انرژی در بدن مان به خوبی انجام گیرد . چاکرای آلوده یا نامتعادل منجر به احساس افسردگی، خستگی شدید و موانع آشکار در مسیر خلاقیت و جریان فراروانی می شود . چاکراهای پاک و متعادل باعث جریان آزاد انرژی و ایده های نو و هماهنگی در وجود ما می شوند .

چندین روش برای پاکسازی چاکراها وجود دارد و خوشحالم که باید بگویم ما امکان انتخاب های متعددی داریم . این بسیار لذت بخش است که بتوانیم هر روز از روشهای پاکسازی چاکرای مختلف استفاده کنیم . اگر عجله داشته باشیم از روش های کوتاه تری استفاده می کنیم و روش های کلی تر و طولانی تر را برای زمان هایی که وقت آزادی دارم می گذارم .

در این مقاله ، من چند روش مورد علاقه ام را توضیح می دهم . من توصیه می کنم که هر یک از آنها را امتحان کنید تا در مجموعه روش ها تجربه ای از آن را داشته باشی و پس از آن ، همان روشی را انتخاب کنی که برایت مناسب تر و با روحیه تو سازگارتر است .

شاید مرسوم ترین روش برای پاکسازی چاکراها مراقبه باشد، من این روش مراقبه را خودم همیشه انجام می دهم و به شاگردان و مراجعانم توصیه می کنم .

این مراقبه ها هر کدام ۱۲تا۱۵ دقیقه طول می کشد . من فکر می کنم همه ی ما می توانیم در برنامه ی روزانه ی پر مشغله ی خود چنین زمانی را پیدا کنیم ، مراقبه ی صبحگاهی که صبح را با اشارات روشنی با نیات  مثبت و توان آفرین آغاز می کنیم و مراقبه ی شامگاهی که همه ی انرژی های منفی را که در طول روز جذب کرده ایم رااز وجودمان پاک می کند و فرشتگان رابه رویاهایمان دعوت می کند

راهنمایی اساسی مراقبه

اگر قبلاً مراقبه نکرده ای، در این جا چند پند مفید برایتان تو آورده ام .البته مهمترین آموزگار تو در مراقبه یا انجام هر کار دیگری در این زمینه راهنمای درونی خودتوست . بگذار همه چیز جریان طبیعی خود را داشته باشد مطمئن باش که به همین صورت با نهایت مهارت و خبرگی عمل خواهی کرد .

ابتدا محل آرامی را پیدا کن که بتوانی تنها باشی یا کسی مزاحم افکار تو نشود . این مکان می تواند گوشه ای از اتاق خواب ، حمام ، باغچه ، پارک یا حتی خودرو باشد . سپس راحت بنشین ، نیازی نیست که پاهایت را در وضعیت ناراحتی قرار دهی یا چهار زانو بنشینی ، آرامش درونی کاری طاقت فرسا نیست .

در حالتی طبیعی که راحت هستی بنشین و چشم هایت را ببند یا نگاهت را به زیر بینداز تا مسائل بیرونی حواست را پرت نکنند.

سپس، دو سه نفس عمیق بکش. از دهان نفس بکش و از بینی بیرون بده وقتی نفست را فرو می دهی آن را چند ثانیه نگه دار و سپس آن را به طول کامل بیرون بده .

در حال مراقبه، نفس یا خود درونی ممکن است تلاش کند حواس تو را پرت کند . او این کار را می کند چون می ترسد تو به آرامش فکری برسی . اگر به آرامش برسی و دیگر نترسی ، نفس تمام نیروی خود را در مهار وجود تو با ترس و هراس از دست خواهد داد. از این رو نفس ذهن تو را زیر ضرب افکاری در مورد چیزهای کم اهمیت ، صورت حساب ها ، ترافیک و درگیری ها و جسم می کند . بسیار مهم است که با نفس خود نجنگی و از دست آن عصبانی نشوی . خشم و عصبانیت به نفس حقانیت و قدرت می دهد . در حقیقت این چیزی جز توهمی کابوس وار نیست .

پس اگر در حالت مراقبه افکاری نگران کننده به سراغت آمدند ، به آنها توجه کن و از آنها بگذر. با تصور این افکار مانند حبابهای صابون می توانی از آنها رها شوی و خود را ببینی که این حباب ها را به فرشته ی نگهبان می سپارد ، یا می توانی تصور کنی که نور الهی درخشان درونی بر این افکار افتاده است و آنها را ناپایدار کرده است . همچنین می توانی افکار منفی و نگران کننده را با بازدم خود بیرون دهی و به جای آن افکاری از عشق و نیروی حقیقی را فرو دهی.

در طی مراقبه هایی که خواهیم آورد ، جمله های تاکیدی متعددی داریم که مربوط به رهاسازی خویشتن است . اگر توجه کنی نکته ی اصلی در تمام این جمله های تاکیدی «من می خواهم رها سازم است …» است . این جمله های تاکیدی بسیار موثر هستند.

اگر بخواهی از افکار تضعیف کننده رها شوی واگر با نیتی قوی در پی نیرویی آرامش بخش باشی ، موفقیت حتمی است . فرشته ها مدام به من می گویند : «نیت های توست که تجربه های تو را می سازد»، اگر ما بخواهیم که از دست افکار منفی رها شویم ، همه ی چیزهای منفی به سرعت و به آسانی به پایان می رسد و فقط باید بخواهیم که شفا یابیم ، آنگاه می بینیم که شفا یافته ایم.

پس از این که در وضعیت راحتی قرار گرفتی و ذهنت آرام بود ، مراقبه ی صبحگاهی یا شامگاهی برای پاکسازی چاکراها را بخوان.

مراقبه ی صبحگاهی برای پاکسازی چاکراها

با آغاز گشایش به سوی انرژی شفابخش نور الهی، نفس عمیقی بکش و آن را بیرون بده . تا کامل هستی بی نقص و عالی هستی، نیازی نداری چیزی به دست آوری . فقط باید از موانع و وابستگی هایی که مانع تجربه ی کامل وجود حقیقت الهی تو و لذت بردن از آن می شود رها شوی . نیروی معنوی خود را بیدار کن .

بگذار با تمرکز آگاهی ات بر نور درخشان سفید رنگی که در ناحیه ی وسط شکم می درخشد شروع کنیم. این نور سفید را ببین یا حس کن . ببین که مانند شعله ای نورانی در وجود تو می درخشد . این شعله جوهره ی حقیقی توست ، شعله ی نور الهی در درون تو، با تصمیم ها و نیاتت می توانی این شعله ی الهی را نوراتی تر کنی . حس کن یا ببین که نور الهی همین حالا در درون تو نورانی تر می شود و تمام بدن و هاله ی اطراف وجود تو را نور درخشان الهی در بر می گیرد . گرمایی را در درونت حس کن ، که تمام وجود تو را سرشار از عشق و انرژی آرامش بخش می کند .

حالا تو جهت را به ناحیه ای در انتهای ستون فقرات متمرکز کن. حلقه ی درخشان سرخ رنگی را ببین یا حس کن که در جهت حرکت عقربه های ساعت می چرخد . این حلقه مانند پروانه ی گردانی است که پره های آن همدیگر را می پوشانند . به رنگ قرمز یاقوتی زیبایی می درخشد . این چاکرای ریشه ی توست مرکز انرژی مربوط به افکار و باورهای تو در مورد پول و امنیت مادی .

 


 
comment نظرات ()