قدرت 18 ثانیه تمرکز(علی موسائی مرند)

در اینجا میخواهم مطلب جالب و شگفت انگیزی در باره قدرت تمرکز ارائه دهم اگر انسان بتواند فقط 18 ثانیه روی چیزی که واقعا میخواهد تمرکز کند یک زنگ بزرگ در کاینات به صدا در می آید که توجه کل هستی را به سمت این شخص جلب میکند.
اگر این 18 ثانیه بتواند تا 68 ثانیه ادامه یابد دیگر کار تمام است و کل هستی به تکاپو می افتد تا برای فکر متمرکز شده یک راه حل پیدا کند. اگر آرزوست برآورده اش کند و اگر سوال است برایش جوابی بیابد.
در نگاه اول شاید این عدد 68 ثانیه خیلی کم و ناچیز به نظر برسد. 68 ثانیه یعنی فقط یک دقیقه و هشت ثانیه و بسیاری از افراد میگویند که تمرکز به مدت 68 ثانیه هیچ کاری ندارد؟!
خوب آیا شما هم همین طور فکر میکنید؟ بسیار عالی است! امتحان کنید. خواهید دید که هنوز 18 ثانیه اول رد نشده فکرتان منحرف میشود. ایده ای جدید بلافاصله از اعماق افکارتان ظاهر میشود و نجواگر درونی تان به سخن در می آْید که جدی نگیر و دست از این بازی ها بردار و به مسایل مهم تر زندگی بپرداز و ...

ما عادت کرده ایم و در حقیقت عادت داده شده ایم که بدون فکر و بر اساس عادت زندگی کنیم. ما صبح از خواب بر می خیزیم بدون این که فقط 68 ثانیه برای کارهای روزانه وقت بگذاریم شروع می کنیم به خوردن صبحانه و سر کار رفتن.
بدون اینکه 68 ثانیه مستمر ناقابل برای ارزیابی کارهایمان وقت بگذاریم اسب سرکش ذهن را به این سو و آن سو می تازانیم تا ظهر شود و ناهاری بخوریم و استراحتی و بعد دوباره کار و سپس شب و دور هم جمع شدن و تلویزیون دیدن و بعد خوابیدن

هر ساعت 60 دقیقه است و شبانه روز شاملا 24 تا 60 دقیقه یعنی هزارو چهارصد و چهل دقیقه است اما ما خیلی مواقع در این 1440 دقیقه شبانه روزمان نمی توانیم 68 ثانیه روی یک موضوع خاص فکرمان را متمرکز کنیم!!
به راستی این فکر پر جست و خیز که نمیتواند 68 ثانیه آرام بگیرد به چه دردی می خورد؟! فکر پریشان و ناآرام چیزی جز بی قراری و آشفتگی به همراه ندارد.. پیر و جوان و زن و مرد هم نمی شناسد.به نظر نویسنده علی موسائی مرند فکری که نتواند آرام گیرد و چند لحظه ای روی موضوعی که صاحب فکر صلاح می داند متمرکز شود، مطمئنا به هنگام نیاز و بحران که تمرکز بیشتر لازم است، کارآیی ندارد و فلج می شود. باید همین الان هر کاری که داریم زمین بگذاریم و به سراغ ذهن ناآرام خود برویم و 68 ثانیه آن را مهار کنیم. 68 ثانیه به شرایطی که الان در آن قرار داریم بیندیشیم. 68 ثانیه بعد به این که واقعا در زندگی چه می خواهیم فکر کنیم. 68 ثانیه بعد به خوشبختی های خودمان بیندیشیم و 68 ثانیه دیگر به این فکر کنیم که چقدر آرام می شویم وقتی روی مسائل زندگی خودمان با آرامش فکر می کنیم.
کاینات بیرون از بدن ما گوش به فرمان ماست تا هر چه را می خواهیم به او ابلاغ کنیم. اما به یک شرط و آن این است که موقع دستور دادن این طرف و آن طرف نپریم. 68 ثانیه یک جا بایستیم و صریح و شفاف بگوییم چه می خواهیم. آن وقت می توانی

باید خاطرنشان سازم که بشر توانایی رسیدن به همه نیروهای ماورا را دارد به شرطی که بداند چه میخواهد

/ 22 نظر / 204 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مصطفی

سلام استاد در رابطه با این مطلب میتونم بگم که وقتی خوندم بعدش 45 ثانیه کامل روی چیزی که میخواستم تمرکز کردم

رخساره

سلام استاد مي خام بدونم چطوري ميشه به ذهن كسي نفوذ كرد.ممنون

علیرضا

سلام میخواستم بدونم چجوری میشه تمرکز داشت؟؟؟؟؟

حسین

selam chok guzelidi elin agrmasin reveshe nofoz der afrad ya shakhsi ke sevirem nmendir

shredderman

سلام استاد. من خیلی به سایکو کینزی مخصوصا به هیدرو کینزی علاقه دارم ازت خواهش میکنم طرز کنترل آب رو در وبلاگتون بنویسید یا برام ایمیل کنید .ممنون[عینک][چشمک]

samira h

من این کار با تمرکز انجام دادهام ولی جواب نداد و به ارزوم نرسیدهام

عبدالرضا

سلام امیدوارم جواب بدید من حدود 40 سال سن دارم وبرای اولین بار با سایت شما اشنا شدم خیلی مفیده من به طور گسسته از ست 14 سالگی تمرین تمرکز وعلاقه به ماورا داشتم ولی موقعییش جور نشده لطفا راهنمایی کنید از کجا شروع کنم/ چون هرچی تمرین کردم بدون استاد بوده وسودی نداشته؟

عبدالرضا

چخ ایسیرم بلیه

عبدالرضا

سلام فقط منتظر جواب هستم

فریماه

سلام استاد میشه راهکار نفوذ به ذهن دیگرانو به ایمیلم ارسال کنین؟