nlp چیست؟ وکاربرد ان ال پی در زندگی چه میباشد؟

همینطور وقتی که از پطرکبیر دلیل موفقیت هایش را می پرسند، در جواب پاسخ می دهد:"آنقدر شکست خوردم تا راه شکست دادن را آموختم".بدون آگاهی از قانون معنویت نمی توان در بازی زندگی برنده شد. برای برنده شدن باید ایمان داشت که قادر به پیروزی هستیم. با این ایمان تواناییهایمان رشد پیدا می کند و همین باعث موفقیت می شود. این پیروزی، متقابلاً باعث تقویت ایمان می شود و ...

این دور تسلسل مدام ادامه دارد. هر چه موفقیت ها بیشتر شود، فرد ایمانش به لطف خالق توانا و تواناییهای خود بیشتر می شود و هر چه ایمان قوی تر شود ، موفقیت بیشتر و سهل الوصول تر می گردند... آن موقع است که سایرین می گویند برای فلان شخص از در و دیوار شانس می بارد.تقویت ایمان با قوانین ذهنی در ارتباط است.

ذهن سه بخش دارد: نیمه هوشیار، هوشیار و هوشیاری برتر.

ذهن نیمه هوشیار توان فهم و استنباط ندارد و بدون مسیر و جهت، هر فرمانی به آن بدهند همان را انجام می دهد؛ذهن هوشیار، ذهن بشری است. زندگی را به همان شکلی که به نظر می رسد، می بیند. تنها چیزهایی که محسوس و مدلل است قبول می کند. ذهن هوشیار، مرگ، بیماری، فقر و بلا را مشاهده می کند و بر ذهن نیمه هوشیار اثر می گذارد.

هوشیاری برتر یعنی آن ذهن الهی که درون هر انسانی وجود دارد. هوشیاری برتر قله آرمان های عالی انسان و عرصه طرح الهی است. افلاطون معتقد است هر انسانی صاحب طرح الهی است و آن را «الگوی کامل» نامیده است:

«جایی هست که جز تو هیچ کس نمی تواند آن را پر کند. کاری هست که جز تو هیچ کس قادر به انجامش نیست.»

این طرح در هوشیاری برتر انسان دارای تصویری است در نهایت کمال که معمولاً به صورت آرمانی دست نیافتنی یا آرزویی رویایی – که برآوردنش محال به نظر می رسد – در ذهن هوشیار جلوه می کند.

NLP، هنر پیروز شدن در بازی زندگی را هدایتِ بخش نیمه هوشیار ذهن می داند. برای درست جهت بخشیدن به ذهن نیمه هوشیار باید از قوانین ذهنی و معنوی اطلاع داشته باشیم. پاره ای از این قوانین عبارتند از:

قانون اعتقادات. به هر چیز که اعتقاد داشته باشید چه درست چه نادرست، بر قسمت نیمه هوشیار ذهن تأثیر می گذارد و با دقتی حیرت آور به عینیت در می آید.هر امر باید ابتدا در غالب اعتقاد درآید تا به آن عمل شود.

قانون انتظارات: هر آنچه که انتظارش را می کشید به سرتان می آید. مثلا اگر انتظار یک زندگی خوب و موفق را می کشید، همان را خواهید داشت و برعکس. پس اگر هر عملی که انجام دهید از آن انتظار مثبت داشته باشید، نتیجه مثبت خواهید گرفت. حتماً تأثیر این قانون را در زندگی روزمره زیاد دیده اید.

 

قانون جاذبه: منفی ها، منفی ها را جذب می کنند و مثبت ها، مثبت ها را. افراد با ذهنیت منفی، اشخاص منفی را جذب می کنند و برعکس، افراد با ذهنیت مثبت، اشخاص پر انرژی و مثبت اندیش را.

قانون جانشینی: ذهن نیمه هوشیار در یک لحظه می تواند فقط به یک وجه از قضیه فکر کند (مثبت یا منفی). یعنی زمانی که می خواهیم به جنبه مثبت کاری فکر کنیم قادر نیستیم در همان لحظه جوانب منفی آن را هم بسنجیم.مگر آنکه جنبه منفی جانشین وجه مثبت شود.

قانون کارما: آدمی تنها آنچه را که می دهد باز می ستاند. بازی زندگی، بازی بومرنگ هاست. پندار و کردار و گفتار انسان –دیر یا زود با دقتی حیرت انگیز به خود او باز می گردد.

کارما واژه ای است سانسکریت به معنای "بازگشت". آنچه که آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد. بسیاری از مردم از این واقعیت غافلند که هدیه دادن نوعی سرمایه گذاری است و اندوختن از سر حرص و احتکار جز تنگدستی عاقبتی ندارد.

قانون بخشایش: این قانون می گوید خطاهای خود و دیگران را فراموش کنید و ببخشید. فراموش کردن خطاهای خود این حسن را دارد که تصویر ذهنی شخص از خود، مخدوش نمی شود.

هر اندیشه ی خشک و محدود کننده ای مثل مقصر دانستن خود، یا کینه و ناراحتی داشتن از د۰یگران بر ذهن نیمه هوشیار اثر گذاشته، مانع پیشرفت می شود.

قانون پرهیز از تردید و هراس: جز تردید و هراس هیچ چیز نمی تواند میان انسان و آرمان هایش فاصله ایجاد کند. اگر انسان بدون دلهره، برای تحقق آرزوهایش تلاش کند، بی درنگ برآورده خواهد شد.

ترس ،دشمن بزرگ بشر است. ترس از تنگدستی، ترس از بدبختی، ترس از شکست، ترس از بیماری، ترس از دست دادن و ...

پس بیایید با ایمان به خداوند متعال که همیشه و در همه حال آگاه به امورات ماست ترس را کنار بگذاریم و به سوی موفقیت گام نهیم.وبدانیم که فقط توکل به اوست که ما را به راه راست و پیروزی بر دشواریها رهنمون میسازد.

 

/ 25 نظر / 1155 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آرمین

سلام اگه ممکنه از LUCID DREAM یا همون خواب روشن هم مطلب بذارین.

احسان

سلام استاد میخوام حضوری ببینمتون برای مشاوره و هیبنوتیزم شدن قبلا شمارتونو تو سایت زده بودین ولی الان هر چی مینویسم تو گوگل دیگه چیزی نیست منتظر ایمیلتون هستم خیلی ممنون

س

چرا جواب ایمیلتان را نمیدهید چرا چرا چرا

فرید

با عرض سلام و خسته نباشید از ظاهر وبلاگتان این طور به نظر می رسد که برای آن زحمت کشیده اید ما هم می خواهیم شما را در این زمینه یاری برسانیم شما یقینا محدودیت هایی که یک وبلاگ دارد را به خوبی می دانید با این حال بد نیست مجددا آنها را با هم مرور کنیم: وجود یک تبلیغ ناخواسته و نامربوط با محتوای وبلاگ محدودیت در قالب های وبلاگ نداشتن فضای مناسب برای قرار دادن فیلم و عکس و فایل و ... سخت بودن افزودن یک امکان ساده، مانند نظرسنجی،آمارگیر جدید و ... عدم پشتیبانی از امکانات پیشرفته تر با این حال راهی ساده برای حل تمامی این مشکلات وجود دارد تبدیل وبلاگ به سایت به آدرس سایت مراجعه کنید و مراحل را دنبال نمایید و ظرف 24 ساعت از تمامی این مشکلات برای همیشه خلاصی پیدا کنید موفق باشید 1308701526

kinetic

سلام و خسته نباشید بنده 2روز هست که دارم تله کینزی تمرین میکنم و موفق به چرخاندن psi wheel شدم لطفا راهنمایی کنید چون من نمیدونم که به کدام سمت باید چرخ را بچرخانم......... مثلا پس از چرخاندن 20درجه به جهت عقربه های ساعت یکدفه منحرف میشود........ لطفا پاسخ دهید

پدرام

با سلام من پدرام 24 ساله از تبریز هستم و توانایی های خاصی دارم واز همون بچگی فرد خاصی بوده ام شروع وقایع مافوق طبیعی من از پانزده سالگی من شروع شده و در واقع توانایی ها من در نوجوانی شکوفا کرده من تقریبا همه گونه توانایی دارم البته کم و بیش از جمله پیش گویی خلصه چشم سوم چاکرا جادوگری ارتباط با غیرارگانیکهاو تمرکز بیش از حد حس کردم فرکانسها و انرزیها و خیلی چیزهای دیگر که نمیشه با دوتا ایمیل گفتش بیشتر پیشگوییهای کاملا واقع میشن احساس قدرتی خاصی میکنم احساس میکنم یه چیزی مثل هاله قدرت منو گرفته و من ازش میتونمدهر کاری بکنم البته جنبه اخلاقی خیلی مهم هستش من چند سال هستش که تحقیقات خودم رو به صورت وسیع در اینترنت اغاز کرده ام و افرادی مثل خودم در شهر ها پیدا کرده ام و هرکدام قدرتهای خاص ماورایی داشته اند و اونا بهم کمک کردند تا بدونم سرمنشا این قدرت ناشناس چیه من حتی نمیدونستم چشم سوم چیه حالا تو اینترنت میبینم چیزهای نوشته که من انجامش میدم و اسمش چشم سوم هستش و خیلی چیزای دیگه درواقع من خیلی چیز درباره مافوق طبیعت نمیدونم و فردی رو میخوام پیدا بکنم که برام راهنما بشه تا هم قدرتم رو افزایش بدم و هم اونو کنترل

be pedram

سلام پدرام من هم تقریبا مثل تو ام یک کارهایی هم کردم حتما بهم پی ام بزن چون حتما میتونیم واسه هم مفید باشیم و همو کمک کنیم حتما به ای دی ام پی ام بده .منتظرم .علی online3398@yahoo.com

حکم زاده

سلام وقت به خیر . خواهشمند است مطالب بیشتری از ان ال پی خصوصا گفتگوی بین قسمت ها برام بفرستید و کتاب در مورد هیبنوتیزم مسمری معرفی فرمایید . سپاس

مهمان

سلام استاد راستش من از بچگی به متافیزیک و به چیزای ماورایی علاقه دارم و راستش من متولد بهمنم و همه میگن که متولدین بهمن قدرت پیشگویی زیادی دارن و منم خودم میبینم که همچین قدرتی رو دارم ولی کم اما نمیدونم چجوری تقویتش کنم...تکرار زمان رو حس میکنم...خیلی دوس دارم هیپنوتیزم و اینجورچیزا رو یاد بگیرم...ولی امکان ملاقات حضوری رو ندارم ..میشه از طریق ایمیل و پیام منو راهنمایی کنین..درضمن 94میخوام کنکور بدم و میخوام ببینم چجوری میتونم انگیزم رو واسه درس خوندن افزایش بدم...کمکم کنید...

عالی بود تشکر