پریسپری یا جسم اثیری چیست (علی موسائی مرند)

کالبد فیزیکی متراکم ترین، زمخت ترین و محدود ترین بعد وجودانسان می باشد.

خلقت انسان به عنوان اشرف مخلوقات پیچیده و اسرار آمیز بوده وخالق، توانایی های بی شماری در روح انسان نهفته است. خداوند از روح خود در کالبدخاکی او دمیده است پس بدون شک دارای ابعاد گسترده ایست.

روح انسان حالات و ابعاد مختلفی دارد و استقرار روح در هر یک ازآن ابعاد و حالات مختلف، موجب بروز رفتارهای متفاوت در او می گردد. بطور مثالچنانچه روح در حالت و بعد فیزیکی(کالبد) مستقر شود، اعمال انسان وار از او دیده میشود و تحت تاثیر عوامل فیزیکی قرار می گیرد؛ چنانچه روح در یکی از ابعاد و حالاتمثلاً در بعد خلاقه مستقر شود از انسان اعمالی مشاهده می شود که خارق عادت است و درحدود رفتارهای انسانی نمی گنجد.

انسانها با مواجه شدن با چنین اتفاقاتی دست به رفتارهای مختلفیمی زنند. یا آن را انکار می کنند و یا آن را نشانه ای بر غیر زمینی بودن آن انساندانسته و در قضاوت درباره او دست به اغراق می زنند و یا ... در حالیکه این امکان درهمه انسانها بصورت خفته و خاموش وجود دارد و می توان با بیدار و فعال کردن آن بهوضعیت و توانایی مشابهی رسید.

این موضوع در بسیاری از رفتارهای انسانی در زندگی روزمره اوقابل مشاهده است. مثلا یک انسان در بدو تولد یک نوزاد است و پس از طی چندین سال بهمدرسه می رود. او در مدرسه یک دانش آموز و در خانه یک فرزند است. قصه از همین جاآغاز می شود، یک نفر با دو نقش؛ و سالها بعد او در حالیکه در دانشگاه درس می خواند،تدریس هم می کند؛ اینجا هم وجهی دیگر از وجوه انسانی او آشکار می شود او در کلاسدرس معلم است، در دانشگاه دانشجو و در خانه فرزند و تازه اگر دارای خواهران وبرادرانی باشد، علاوه بر فرزندی، برادر یا خواهر هم هست؛ بماند که در همان بدو تولدنیز در مقابل سایر وابستگان نقش هایی چون خواهرزاده، برادرزاده و یا نوه و... رانیز بدست آورد. زندگی او به همین منوال ادامه دارد، او ازدواج می کند و مسئولیتهمسری را نیز به عهده می گیرد و همچنان در مسیر ترقی و کمال به پیش می رود.

او در مقابل هر کدام از مسئولیتهایش به گونه ای متفاوت از بقیهمسئولیتها رفتار می کند. نمی توان انتظار داشت که وی در مقابل همه آنها یکسان عملکند. در جایی باید بالا و در جایی دیگر پنهان و در جایی دیگر بهمان باشد. این بستهبه اقتضای شرایط مسئولیتی ست که پذیرفته است.

شاید آنکه در یکی از سطوح مثلا در نقش همسر او را شناخته نتواندتصور کند که او در کلاس درس چگونه است و از تجربه رفتار وی در کلاس متعجب شود. اینتعجب ناشی از محدود دیدن او و نداشتن معرفت نسبت به ابعادش به عنوان یک انسان است.

حال در نظر بگیرید که این فرد انسانی بسیار شناخته شده تر ازسایر انسانهاست. مثلا یک نبی و فرستاده از جانب حق تعالی است. در تاریخ آمده خداوندبه رسول خود محمد (ص) می فرمایند به مردم بگو که من فرستاده خدا و بشری مانند شماهستم.

این به آن معناست که مردم بدانند رسول و فرستاده خداوند انسانیعادی و زمینی است که ابعاد وجودی خویش را بیدار ساخته و در حالات مختلف آن استقرارمی یابد؛ گاهی در جسم مستقر می شود و به تبع آن می خورد، می آشامد، ازدواج می کند وبچه دارد می شود و گاهی در حالاتی مستقر می شود که وحی دریافت می کند، معجزه می کندو تعلیم خداوند را به بشر واگو می کند.

می توان به سادگی دریافت که یک انسان بسیار توانمند آفریده شدهاست. او می تواند یک معلم باشد و یک پدر یا مادر و نیز دوست یا فرزند و ... همباشد. این مسئولیتها را داشتن تنها به توانایی های روحی یک انسان مربوط می شود وداشتن هیچکدام نمی تواند مانع از دیگری شود و آن را نقض کند.

حکایت ظهور مردان حق و انکار آنها توسط انسانهای مغرض، کوتاهبین و متعصب جریانی است که همواره در طول تاریخ و بر بشر حاکم بوده و هست. در مقابلاین جریان متعصبین و سودجویان دست به تحریف حقیقت می زنند و انسان را به حدودیمحدود دانسته و خارج آن را ناممکن می شمارند.

شناخت ابعاد وجود انسان به ما کمک می کند که بتوانیم خود را با حالات و شرایط مختلف هماهنگ کنیم تا بتوانیم از تجربه هماهنگ با آنها بهره مند شویم .

در زیر یکی از روشهای برون فکنی را که توسط علی موسائی ارائه شده میخوانیم

خروج کالبد اختری

برای برونفکنی اختری(پرواز روح)  تکنیکهای بسیار زیاد و متنوعی وجود دارد  روشی که اینجا برایتان توضیح می دهم

یکی از موثرترین و در عین حال ساده ترین تکنیکها می باشد که  مثل هر  روش دیگر  نیازمند تمرین و تکرار می باشد.

به پشت دراز بکشید . پاهایتان به اندازه عرض شانه باز و دستهایتان به فاصله ی کمی از بدنتان روی زمین و پشت دستها
روی زمین .مرحله ی اول این تکنیک ریلکس می باشد .خیلی عمیق ریلکس کنید.ریلکسیشن را از پاهایتان شروع کنید 
و عضو به عضو تا فرق سرتان  خیلی عمیق ریلکس کنید. وقتی  تا فرق سرتان کاملا ریلکس و رها شد ریلکسیشن رادر
فضای بالای سرتان نیز ادامه بدهید گویی که فضای بالای سرتان نیز جزیی از شماست و شما در حال ریلکس کردن آن
هستید. از فضای بالای سرتان کاملا آگاه شوید و آرامشی عمیق و لذت بخش را احساس کنید و همچنان به بالا و بالاتر 
صعود کنید تا اینکه این ریلکسیشن و تو سعه ی آگاهی تا سقف اتاق تمرینتان برسد. وقتی به این مرحله رسیدید  تصور
کنید که آن بالا در حال تماشای اتاقتان هستید . اشیا یی را که در آنجا وجود دارد  ببینید . صداهایی را که آنجا هست
بشنوید. حال چرخی در اتاقتان بزنید و در و دیوار و اشیاء را لمس کنید . حال از  محل تمرینتان خارج شوید  و  به تماشای
محیط اطرافتان بپردازیدکاملا از پیرامونتان آگاه باشید.

رو به آسمان دستهایتان را به حالت نیایش  بالا ببرید و از  یزدان پاک  تشکر  و سپاسگزاری کنید  که شما را

از بخشش زندگی  و موهبت آگاهی بهره مند فرموده و به شما توفیق تجربه ی این لذت روحانی را داده است.

حال به اتاق تمرین و به بالای جسمتان بروید  تماشایش کنید  و سپس به آرامی به  بدنتان برگردید. به آرامی دستها
و پاهایتان را حرکت دهید. دستهایتان را به هم  مالش دهید  وبعد به نرمی صورتتان را برای چند لحظه ماساژ دهید و
از این حالت خارج شوید.

 

در خاتمه باید خاطر نشان سازم که برای انجام عمل برون فکنی حتما از یک استاد کمک بگیرید و به راهنمائیهای وی کاملا عمل نمائید.

/ 11 نظر / 224 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد

سلام خدمت استاد بزرگوار به جرات میتوانم بگویم که تنهاترین استادی هستید که ب قلم شیوای خودتان همه را در مسیر درست هدایت میکنید مطالبتان واقعا بی نظیر و بی کم و کاست هستند به داشتن استادی مثل شما به خودم میبالم.

مهری

چرا وبلاگ تان را به روز نمی کنید. من امشب تصادفاً اینجا آمدم. خیلی پربار است. بازهم می آیم به امید اینکه به روز شده و پربار تر شودو با سپاس

سهیلا

استاد از جواب صریح وکاملی که به سوالم دادین بسیار سپاسگزارم

ایکس

ببخشید استاد من توی کل مشهد استاد ژیدا نکردم که کمکم کنه میترسم انجام بدم بعد دیگه نیام تو جسممو خدا بیامرز بشم. ولی خیلی این تجربه هارو دوست دارم لطفا رامهناییم کنید اگر براتون مقدور بود جوابو برام میل کنید . خدا یارو یاورتان

امیر حسین

درود و خسته نباشید بر استاد موسایی گرامی استاد خطرناک نیست که اینکار ؟ چون راستیتش کسی رو پیدا نکردم ممنون میشم اگه راهنماییم کنید با تشکر

امیر حسین

راستی استاد چشم ها باید باز باشه و محیط تاریک ، تو ریلکس شدن باید به خودمون چی بگیم مثلا به اعضا بگیم آرام آرام شو ؟

بلذز

زذلزذ

اوا

سلا و خسته نباشىد مطالب خىلى جالبى و گذاشتىن و همشونم قابل اجران ولى خب خطراتش رو هم بگىن چون اىن کار واقعا خطرناکه و شراىط خىلى خىلى خاصى باىد باشه تا بتونى اجامش بدى.متلا من همىشه موقع برگشت گىر مىکنم اصلانم نمىدونم چىکار کنم هىچ کسىم نتونسته کمکم کنه اگه را جع به اىنم موضوع دارىن بگىن واگه هم بتونىن راهنماىىم کنىن ممنون مىشم ولى در کل مطالب جالبى دارىن[نیشخند]

فرشید

من الان اینکارو انجام دادم و حدود ۱دقیقه تو خونه پرواز کردم و چرخیدم ولی نتونستم از خونه خارج بشم.بعضی چیزا مثل سقف هم فرق کرده بودن ولی پدرمو تو اتاق دیدم که خوابیده. وقتی خواستم برم طرف جسمم زیاد اجسام واضح نبودن و وقتی وارد جسمم شدم سردرد عجیبی گرفتم.

عنایت

با سلام استاد مطالب جالبی در مورد پرواز روح گذاشتین ولی من به طور مادر زاد در اقلب سحر گاهان از جسمم بیرون می ایم و تا حالا هم از این تمرینات انجام ندادم و بیشتر موقع ها چیز هایی دیده ام که در حالت عادی قابل رویت نیستن باتشکر.