نحوه ی مراقبه ی چاکراها مراقبه ی صبحگاهی(علی موسائی مرند)

چاکرای بزرگ به خودی خود اشکالی ندارد درواقع نشانه ی سلامت است . اما باید اندازه ی همه چاکراها را با هم متناسب نگه داریم تا جریان انرژی در بدن مان به خوبی انجام گیرد . چاکرای آلوده یا نامتعادل منجر به احساس افسردگی، خستگی شدید و موانع آشکار در مسیر خلاقیت و جریان فراروانی می شود . چاکراهای پاک و متعادل باعث جریان آزاد انرژی و ایده های نو و هماهنگی در وجود ما می شوند .

چندین روش برای پاکسازی چاکراها وجود دارد و خوشحالم که باید بگویم ما امکان انتخاب های متعددی داریم . این بسیار لذت بخش است که بتوانیم هر روز از روشهای پاکسازی چاکرای مختلف استفاده کنیم . اگر عجله داشته باشیم از روش های کوتاه تری استفاده می کنیم و روش های کلی تر و طولانی تر را برای زمان هایی که وقت آزادی دارم می گذارم .

در این مقاله ، من چند روش مورد علاقه ام را توضیح می دهم . من توصیه می کنم که هر یک از آنها را امتحان کنید تا در مجموعه روش ها تجربه ای از آن را داشته باشی و پس از آن ، همان روشی را انتخاب کنی که برایت مناسب تر و با روحیه تو سازگارتر است .

شاید مرسوم ترین روش برای پاکسازی چاکراها مراقبه باشد، من این روش مراقبه را خودم همیشه انجام می دهم و به شاگردان و مراجعانم توصیه می کنم .

این مراقبه ها هر کدام ۱۲تا۱۵ دقیقه طول می کشد . من فکر می کنم همه ی ما می توانیم در برنامه ی روزانه ی پر مشغله ی خود چنین زمانی را پیدا کنیم ، مراقبه ی صبحگاهی که صبح را با اشارات روشنی با نیات  مثبت و توان آفرین آغاز می کنیم و مراقبه ی شامگاهی که همه ی انرژی های منفی را که در طول روز جذب کرده ایم رااز وجودمان پاک می کند و فرشتگان رابه رویاهایمان دعوت می کند

راهنمایی اساسی مراقبه

اگر قبلاً مراقبه نکرده ای، در این جا چند پند مفید برایتان تو آورده ام .البته مهمترین آموزگار تو در مراقبه یا انجام هر کار دیگری در این زمینه راهنمای درونی خودتوست . بگذار همه چیز جریان طبیعی خود را داشته باشد مطمئن باش که به همین صورت با نهایت مهارت و خبرگی عمل خواهی کرد .

ابتدا محل آرامی را پیدا کن که بتوانی تنها باشی یا کسی مزاحم افکار تو نشود . این مکان می تواند گوشه ای از اتاق خواب ، حمام ، باغچه ، پارک یا حتی خودرو باشد . سپس راحت بنشین ، نیازی نیست که پاهایت را در وضعیت ناراحتی قرار دهی یا چهار زانو بنشینی ، آرامش درونی کاری طاقت فرسا نیست .

در حالتی طبیعی که راحت هستی بنشین و چشم هایت را ببند یا نگاهت را به زیر بینداز تا مسائل بیرونی حواست را پرت نکنند.

سپس، دو سه نفس عمیق بکش. از دهان نفس بکش و از بینی بیرون بده وقتی نفست را فرو می دهی آن را چند ثانیه نگه دار و سپس آن را به طول کامل بیرون بده .

در حال مراقبه، نفس یا خود درونی ممکن است تلاش کند حواس تو را پرت کند . او این کار را می کند چون می ترسد تو به آرامش فکری برسی . اگر به آرامش برسی و دیگر نترسی ، نفس تمام نیروی خود را در مهار وجود تو با ترس و هراس از دست خواهد داد. از این رو نفس ذهن تو را زیر ضرب افکاری در مورد چیزهای کم اهمیت ، صورت حساب ها ، ترافیک و درگیری ها و جسم می کند . بسیار مهم است که با نفس خود نجنگی و از دست آن عصبانی نشوی . خشم و عصبانیت به نفس حقانیت و قدرت می دهد . در حقیقت این چیزی جز توهمی کابوس وار نیست .

پس اگر در حالت مراقبه افکاری نگران کننده به سراغت آمدند ، به آنها توجه کن و از آنها بگذر. با تصور این افکار مانند حبابهای صابون می توانی از آنها رها شوی و خود را ببینی که این حباب ها را به فرشته ی نگهبان می سپارد ، یا می توانی تصور کنی که نور الهی درخشان درونی بر این افکار افتاده است و آنها را ناپایدار کرده است . همچنین می توانی افکار منفی و نگران کننده را با بازدم خود بیرون دهی و به جای آن افکاری از عشق و نیروی حقیقی را فرو دهی.

در طی مراقبه هایی که خواهیم آورد ، جمله های تاکیدی متعددی داریم که مربوط به رهاسازی خویشتن است . اگر توجه کنی نکته ی اصلی در تمام این جمله های تاکیدی «من می خواهم رها سازم است …» است . این جمله های تاکیدی بسیار موثر هستند.

اگر بخواهی از افکار تضعیف کننده رها شوی واگر با نیتی قوی در پی نیرویی آرامش بخش باشی ، موفقیت حتمی است . فرشته ها مدام به من می گویند : «نیت های توست که تجربه های تو را می سازد»، اگر ما بخواهیم که از دست افکار منفی رها شویم ، همه ی چیزهای منفی به سرعت و به آسانی به پایان می رسد و فقط باید بخواهیم که شفا یابیم ، آنگاه می بینیم که شفا یافته ایم.

پس از این که در وضعیت راحتی قرار گرفتی و ذهنت آرام بود ، مراقبه ی صبحگاهی یا شامگاهی برای پاکسازی چاکراها را بخوان.

مراقبه ی صبحگاهی برای پاکسازی چاکراها

با آغاز گشایش به سوی انرژی شفابخش نور الهی، نفس عمیقی بکش و آن را بیرون بده . تا کامل هستی بی نقص و عالی هستی، نیازی نداری چیزی به دست آوری . فقط باید از موانع و وابستگی هایی که مانع تجربه ی کامل وجود حقیقت الهی تو و لذت بردن از آن می شود رها شوی . نیروی معنوی خود را بیدار کن .

بگذار با تمرکز آگاهی ات بر نور درخشان سفید رنگی که در ناحیه ی وسط شکم می درخشد شروع کنیم. این نور سفید را ببین یا حس کن . ببین که مانند شعله ای نورانی در وجود تو می درخشد . این شعله جوهره ی حقیقی توست ، شعله ی نور الهی در درون تو، با تصمیم ها و نیاتت می توانی این شعله ی الهی را نوراتی تر کنی . حس کن یا ببین که نور الهی همین حالا در درون تو نورانی تر می شود و تمام بدن و هاله ی اطراف وجود تو را نور درخشان الهی در بر می گیرد . گرمایی را در درونت حس کن ، که تمام وجود تو را سرشار از عشق و انرژی آرامش بخش می کند .

حالا تو جهت را به ناحیه ای در انتهای ستون فقرات متمرکز کن. حلقه ی درخشان سرخ رنگی را ببین یا حس کن که در جهت حرکت عقربه های ساعت می چرخد . این حلقه مانند پروانه ی گردانی است که پره های آن همدیگر را می پوشانند . به رنگ قرمز یاقوتی زیبایی می درخشد . این چاکرای ریشه ی توست مرکز انرژی مربوط به افکار و باورهای تو در مورد پول و امنیت مادی .

 

/ 18 نظر / 563 بازدید
نمایش نظرات قبلی
نگار

جالب بود حتما از وب من هم بازدید کنید . اگه مایل به تبادل لینک هستید من رو با اسم متافیزیک فرزانگان لنگرود لینک کنید و بگید که با چه اسمی بلینکمتون . با تشکر مدیریت گروه PFM

فرامرز

آقای موسایی من از هلند مطالبتان را دنبال میکنم اگه لطف کنید آدرس اسکایبتونو واسه من ایمیل کنین متشکر میشم سوالات زیادی دارم که میخوام ازتون ببرسم

سیاوش

واقعا عالیه مطالبتون خیلی شیرینه

فروغ

خیلی عالی بود چقدر ساده همه چیزو توضیح دادین ضمنا نگفتین که این مراقبه شامگاهی هم داره که نوشتین مراقبه صبحگاهی به هر حال خیلی استفاده کردم

غریبه

سلام. مطالب جالبی بود. واقعا ممنونم.

امیر

من در یک سایتی خوندم که اون افرادی که میخواهند این کارهارو انجام بدن حتما باید با راهنما یا فرد تجربه دیده انجام بدن چونکه ممکنه ذهن و مغز ادم رو درگیر کنه و دیوانگی رو به همراه داشته باشه . لطفا جواب رو بهم ایمیل بزنید.

ناصر

سلام سال نو همگی اللخصوص استاد عزیزم آقای علی موسایی مبارک[قلب][قلب][گل] استاد ممنون از این مطلبتون و مطلبای قبلی و بعدیتون شما واقعا نابغه هستین .واقعا جالب بود منم تونستم هاله رو ببینم البته فقط چاکرای قلب رو فعلا میبینم که رنگش سبز زمردیه! واقعا زیباست!!! اون شعله که از بدن ادم ها هم در میادرو هم دیدم یه لحظه فک کردم پیرنم آتش گرفته آخه پیرنم داشت دود میکرد!! اما میشه بگین چقدر طول میکشه تا همه ی نورها رو ببینیم؟؟؟؟؟؟؟ خلاصه در کل ازتون خیلی ممنونم یا علی[لبخند][قلب][گل][گل][گل]

حسین

من بشدت مریض شدم بعد بطور معجزه اسایی خوب شدم و ناخود اگاه یوگا و تا حدودی شفا بخشی روی خود ودیگران را یاد گرفتم .میتوانم انرژی خود ودیگران را متعادل کنم.حتی با نقاشی کردن اعضای بدن ایرادات را برطرف کنم.ولی هیچکس نیست که مرا راهنمایی کند و یا اینها را با او در میان بگذارم.از شما اقای موسایی تمنا دارم مرا راهنمایی کنید تا بیشتر یاد بگیرم.من از شهر میانه هستم و هم استانی هستیم.من شماره شما را ندارم.شماره من 09391421729 هست ا ز شما خواهش میکنم نگذارید این موهبتی که خدا به من عنایت کرده بی مصرف بماند با تشکر حسین نقوی.در ضمن ایمیل ندارم و ایمیل نوشته شده الکی است

.

درود:) استفاده زیادی کردم هر چند تجاربی داشتم احساس خوبی به نگاشته هاتون د ارم :) وقت و تلاش زیادی لازمه برای صاحب نظر شدن برای راهنمایی کردن امیدوارم مطالب ناقص رو تکمیل کنید و هر چه زودتر شاهد به روز رسانی باشیم :) موفق و پیروز